PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 15.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Z tiskových zpráv a článků

Důležité informace a dokumenty k jednání členského fóra A.T.I:C. ČR, které se uskuteční dne 26. 4. 2007 od 14.00 hodin v obřadní síni v budově Magistrátu města Zlína, Náměstí Míru 12, si můžete stáhnout zde
Jednání členského fóra se uskuteční 26. - 28. 4 2007 ve Zlíně. Připraven je opět bohatý doprovodný program....
První číslo Zpravodaje v roce 2007 si můžete stáhnout zde!!!
Podzimní členské fórum Asociace turistických informačních center České republiky se konalo ve dnech 23. - 25. 11. 2006.
Vážené dámy, vážení pánové! Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na Členské fórum, které se tentokrát koná v Českém Krumlově ve dnech 23. - 25. listopadu 2006.
Druhé číslo Zpravodaje A.T.I.C. ČR si můžete stáhnout zde!
Vrcholný orgán Asociace turistických informačních center České republiky jednal ve dnech 27. - 28. 4. 2006 v Mikulově
Asociace turistických informačních center ČR změnila způsob vydávání svého zpravodaje.
Asociace turistických informačních center ČR nabízí zájemcům ke stažení nejnovější informace z Olomouce.
Vážení kolegové, obracím se na Vás s informací o tom, že agentura CzechTourism získala finanční prostředky pro realizaci projektu "Mediální podpora domácího cestovního ruchu v České republice". Tento projekt je financovaný z peněz Evropské unie. V rámci projektu bude CzechTourism zajišťovat reklamní...
Činnost sekretariátu Asociace turistických informačních center ČR je již mnoho let zajišťována dodavatelsky: po Nadě Jahodové z Neratovic tuto činnost v letech 2003-2005 vykonávala firma KAM NA PARDUBICKU s.r.o., zastoupená jednatelem a ředitelem sekretariátu Luďkem Šormem.
Asociace turistických informačních center ČR na svém členském fóru v Perníkové chaloupce dne 20.10.2005 představila novou publikaci.
Přednesl ji prezident Asociace turistických informačních center ČR na členském fóru v Perníkové chaloupce 20.10.2005.
Asociace turistických informačních center České republiky je jediným tuzemským profesním sdružením (cechem) turistických informačních kanceláří. Od počátku roku 2003 došlo k výraznému nárůstu členské základny.
Schválená jednáním členského fóra dne 21.4.2005 v Olomouci.
Asociace turistických informačních center České republiky, jež je profesním sdružením turistických informačních kanceláří, se účastní projektu České centrály cestovního ruchu - CzechTourism na oživení domácího cestovního ruchu v České republice.
Asociace turistických informačních center ČR uzavřela smlouvu s nakladatelstvím Soukup&David, které se specializuje na publikace turistických průvodců.
Ve dnech 5.-6.10.2004 se v Parkhotelu Sokolov uskutečnilo jednání členského fóra, které je nejvyšším orgánem Asociace turistických informačních center České republiky.
Vrcholné jednání členů a čekatelů na členství Asociace turistických informačních center České republiky se ve dnech 15. - 16. dubna 2004 uskutečnilo v Ostravě.
V letošním roce je tomu pět let, kdy v lednu 1999 vyšlo v nákladu 4 000 ks první číslo Zpravodaje, které bylo k dispozici na veletrzích cestovního ruchu GO v Brně a na Holiday World v Praze a samozřejmě členské základně.
Veletrhy cestovního ruchu jsou významnou příležitostí k propagaci jednotlivých regionů. Tomu odpovídá náročná příprava vlastních prezentací. Je to také příležitost, kdy vystavovatelé představují své nejnovější produkty z oblasti cestovního ruchu, kdy se setkávají přátelé.
Asociace turistických informačních center České republiky je jediným tuzemským profesním sdružením (cechem) turistických informačních kanceláří.
Asociace turistických informačních center České republiky dosáhla v minulém roce příznivého hospodářského výsledku.
Rada A.T.I.C. ČR je výkonným a nejvyšším orgánem Asociace turistických informačních center ČR mezi jednáními členského fóra tohoto profesního sdružení (cechu informačních center).
Rok 2004 je pro Asociaci turistických informačních center ČR rokem velmi významným - uplyne 10 let od chvíle, kdy se završilo několikaměsíční úsilí a v říjnu 1994 se mohli po dlouhých přípravách sejít zástupci turistických informačních center, kteří měli zájem sdružit se v asociaci, jež by hájila jejich...
Hovořili jsme s Luďkem Šormem, který je od ledna 2003 ředitelem sekretariátu Asociace turistických informačních center České republiky. Sešli jsme se v novém sídle A.T.I.C. ČR v tzv. Perníkové chaloupce s mnoha místnostmi a překrásným přírodním areálem nedaleko hradu Kunětická hora v Rábech u Pardubic.
Asociace turistických informačních center České republiky je jediným profesním sdružením (tzn. cechem) turistických informačních kanceláří na území našeho státu.
Členské fórum Asociace turistických informačních center České republiky, které je nejvyšším orgánem profesního sdružení (cechu) informačních kanceláří, zvolilo na svém zasedání dne 2.10.2003 nové zástupce za Kraj Královéhradecký, Kraj Středočeský a Kraj Vysočina.
Odborný časopis COT Business vyhlásil druhý ročník soutěže "Náš kraj 2003". Do soutěže se mohou zapojit krajské úřady, informační centra, města, mikroregiony, sdružení, a to v následujících kategoriích:
V prosincovém čísle vyhlásil odborný časopis COT Business výsledky prvního ročníku soutěže COT "Náš kraj 2002". V kategorii Nejlepší informační centrum v ČR zaznamenala výrazný úspěch turistická infocentra, která jsou členy Asociace turistických informačních center ČR. Tato tři "íčka" obdržela ocenění...
Na celostátním jednání členského fóra Asociace turistických informačních center byla zvolena nová rada asociace. Poprvé od vzniku byla zvoleni představitelé za jednotlivé kraje tak, jak to odpovídá státoprávnímu uspořádání. Po skončení jednání členského fóra se sešli nově zvolení členové rady, aby mezi...
Veletrhy cestovního ruchu jsou příležitostí k výrazné prezentaci subjektů působících v cestovním ruchu. Také asociace využívá těchto možností jak seznámit veřejnost se svou činností, svými záměry.
Veletrhy cestovního ruchu jsou příležitostí k prezentacím regionů a toho, co vše připravily pro turisty v nacházející sezóně. Nezastupitelnou úlohu hrají turistická informační centra.
ČESKÉ BUDĚJOVICE (nj): Ve čtvrtek 17. října se v hotelu Malý pivovar konalo jednání celostátního členského fóra Asociace turistických informačních center ČR.
Schválený na členském fóru Asociace turistických informačních center ČR dne 17.10.2002.
Co tak můžeme hledat - někdo hledá dopravní spojení, někdo správnou cestu, chlapi hledají šikovnou a pohlednou ženskou, ženské zase šarmantního chlapa (někdy také materiálně zajištěného), často určitě hledáme peníze, které nám rychle v peněženkách nebo z platebních karet ubývají a my se nemůžeme dopočítat...
Letni turistická sezóna pomalu končí a brzy nastane čas bilancování. Asociace turistických informačních center ČR se sejde ve dnech 17. a 18. října v Českých Budějovicích, protože pořadatelem jsou tentokrát jižní Čechy.
V letošním roce vydala asociace opět mapu Česka s adresářem Asociace turistických informačních center ČR.
V říjnu jsme měli v řadách asociace dva oslavence.
V nohách mám už tisíc mil... tak si mohli někteří z nás s trochou nadsázky zpívat než dorazili do Kladna do hotelu Kladno. Popis jsme od Kladeňáka Jardy Zelenky obdrželi přímo vzorový, co se týče příjezdu. Ti, kteří měli přijet autem od Prahy, tak věděli, že hotel nemohou minout, protože je vlevo před...
Členské fórum, které se ve dnech 17.-18.5.2001 uskutečnilo na Kladně, bude na tomto serveru a ve zpravodaji našeho cechu jistě velmi seriózně a důkladně "rozpitváno", a to v nejbližších dnech a hodinách.
V Božím Daru se 13.května 2001 konal 5.ročník veřejného MTB - horská kola "Po stopách Karlova běhu".
V roce 1998 zahájila Česká centrála cestovního ruchu ve spolupráci s regionálními partnery regionální prezentace či také regionální dny, které prošly od té doby určitým vývojem. Proto na základě získaných zkušeností centrála přistoupila k několika inovacím.
Ve dnech 29. - 30. května se v Písku uskuteční 8. ročník festivalu TOUR REGION FILM 2001, 5. ročník festivalu TOURPROPAG 2001 a 3. ročník souboru přednášek s problematikou cestovního ruchu TOURFORUM 2001.
Ve dnech 10. - 11. května pořádá město Zlín setkání představitelů veřejné správy a podnikatelských subjektů. Na programu druhého dne bude představení turistických informačních středisek čtyř okresních měst Zlínského kraje, problematika cyklostezek a návrh společné práce na rozvoji turistiky kraje.
Čtvrtý ročník soutěže, kterou organizuje Asociace turistických informačních center ČR ve spolupráci s agenturou TRIUMF a Českým rozhlasem, byl vyhodnocen v průběhu veletrhu cestovního ruchu Holiday World.
V příjemném prostředí hotelu Game v Klenčí pod Čerchovem (okres Domažlice) bylo včera zahájeno třídenní školení pro pracovníky informačních středisek.
Naďa Jahodová na sv. Apríla zveřejnila informaci, že počet členů a čekatelů Asociace se potěšitelně rozrostl na stovku.
Od roku 1994, kdy byla naše asociace založena, prošla určitým vývojem. Ve svých začátcích se musela potýkat s některými problémy, které mnoho tehdejších členů odradily od toho, aby i nadále v asociaci zůstali. Ti, kteří vytrvali, mohou mít dneska dobrý pocit, že to nevzdali, že věřili v budoucnost asociace.
V rámci veletrhu cestovního ruchu Regionpropag se v Pardubicích 23.2.2001 uskutečnilo setkání Informačních center z turistického regionu Východní Čechy.
Na náměstí T.G.Masaryka č.p.1 bylo otevřeno Regionální muzeum Náchodska.
PRAHA nj- V listopadu loňského roku jsme měli možnost zúčastnit se workshopu MADI, především jeho části týkající se Dne regionů. Pro asociaci to byla, ostatně jako již v předcházejícím roce, velmi prospěšná akce. Byla to jedna z možností jak představit naši asociaci a v jejím rámci i ty členy, kteří...
Na jednáních členského fóra naší asociace, především pak v neformálních diskusích v průběhu přestávek, se setkáváme s nejrůznějšími dotazy týkající se činnosti turistických informačních center, živnostenského zákona, s tím, jak se nový zákon o cestovním ruchu dotýká turistických informačních center apod.
Rada asociace v roce 1999 na členském fóru v Ústí nad Labem předkládala členskému fóru ke schválení návrh na některé změny ve stanovách, které se především týkaly toho, aby se asociace stala asociací cechovního typu a dále, aby byly přijaty zásady přijímání nových členů, objevily se v diskusi i obavy,...
Členská základna naší asociace se rozšiřuje.
Městské informační centrum Liberec
Informační centrum v Šumperku se představuje.
V dubnu loňského roku jsme uskutečnili třídenní odborný zájezd na Slovensko, v rámci kterého jsme mimo jiné navštívili několik turistických informačních center. Byla to zároveň jedna z výborných možností jak si mezi sebou vyměnit pracovní zkušenosti, navázat nové pracovní i osobní kontakty. Zájezd se...
JIHLAVA (nj). Ve dnech 13. - 14. září se konalo v Jihlavě členské fórum naší asociace. Jako host se jednání zúčastnil Petr Kratochvíl za Českou centrálu cestovního ruchu.v
PRAHA. Česká centrála cestovního ruchu otevřela v Praze na Vinohradech nové informační středisko a knihovnu. Nejen turisté, ale i odborná veřejnost, zde najdou velké množství informací. Zástupci regionů mají možnost využívat zdarma prostory k nejrůznějším výstavám a konferencím. Zapůjčení materiálů je...
PRAHA. V únoru 2001 se koná v Praze další ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Asociace turistických informačních center se ho v letošním roce opět zúčastní. Naše zkušenosti z této akce jsou vždy více než dobré. Navážeme nové pracovní kontakty, získáme nové přátele a je to opět...
Na začátku října proběhl ve Smetanově domě Workshop CR - setkání odborníků v oblasti cestovního ruchu, pořádaný Ústavem územního plánování v Brně, agenturou IFHP (Mezinárodní agentura pro bydlení a plánování) ve spolupráci s městem Litomyšl. Účastníky byli zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, České...
z jednání 12. členského fóra konaného dne 13. září 2000 v Jihlavě
Členské fórum hodnotíme kladně včetně společenského večera a prohlídky Jihlavy zakončené před odjezdem neformálním posezením v hospůdce a malinkou oslavou mých narozenin dne 14. září. Takováto setkání považujeme za nejvýše zdravá a doufáme, že nezůstane jen u setkání na členském fóru jednou za rok.
Asociace turistických informačních center ČR uzavřela dohodu s firmou GeoClub - výhradním distributorem turistických, cyklistických, vodáckých a cestovních map firmy SHOCart.
Informace pro zájemce o členství v našem cechu. Nabízíme:
Nejtěžší při přípravě tohoto vydání bylo vypáčit z členů rady, aby napsali pár řádek o sobě. Jak jindy pracují pro asociaci jak na povel, tentokrát bych je pro nesplnění úkolu musela snad rovnou zastřelit. Jenže, kdo by pak asociaci řídil. Tak by nezbylo nic jiného, než je neustále "bombardovat”...
Na četné dotazy pracovníků v turistických informačních centrech sdělujeme kontakty odkaz na www stránky. Asociace informačných centier Slovenska: www.infoslovak.sk, e-mailová adresa: info@infoslovak.sk
Praha. Členům naší asociace se tak zalíbily společenské večery a prohlídky měst, ve kterých se členská fóra konají, že ani Praha nezůstane stranou. Účastníci veletrhu MADI se začali sami organizovat ( což dali sekretariátu na vědomí). Výsledkem je, že z iniciativy informačního centra Správy Pražského...
Velmi zajímavou a atraktivní ukázkou života lidu na Oravě je Múzeum oravskej dediny, které bylo vybudováno za vydatné "pomoci" několika nadšených a obětavých lidí. Pro turisty v této krásné oblasti západních Tater je připraveno i několik dalších akcí, které stojí za to absolvovat.
V loňském roce uzavřela naše asociace smlouvu o spolupráci se Slovenskou asociáciou turistických informačných centier. V letošním roce jsme splnili jeden z bodů této smlouvy - uskutečnit vzájemnou výměnu zkušeností, navázat nové kontakty a získat nové přátele. Po velkých organizačních přípravách (vedoucí...
České Budějovice (mg). Při otevření VII. Ročníku hlavní turistické sezony v jižních Čechách se zároveň uskutečnila vernisáž prodejní výstavy současných turistických map a průvodců ČR.
Jsem ráda, že jsem měla možnost jet s vámi na zájezd na Slovensko. BÁJEČNÉ. Byla to pro mne příjemná možnost seznámit se s asociací neformálně a ptát se bez zábran na věci, které zatím neznám. Ještě jednou moc děkuji a těším se na Jihlavu (mám to velkým písmem v deníčku). Chtěla jsi, abychom také něco...
V minulém čísle jsme uveřejnili první část názorů k navrženému standardu pro turistická informační centra, k nimž patří i požadavek na příslušné vzdělání. Dnes uveřejňujeme druhou část došlých příspěvků. Celkem se k této problematice vyjádřilo 21 našich turistických informačních center, členů asociace....
Úvod: Tento standard je periodicky revidovaným a aktualizovaným dokumentem, garantem revize a aktualizace je Ministerstvo pro místní rozvoj, revizi a aktualizaci provede ČCCR po konzultaci s koordinátorem Turistického informačního systému ČR a s A. T. I. C.
Město Lipník nad Bečvou je půvabné starobylé městečko v Moravské bráně, v mělkém údolí lemovaném z jihu Záhořím, což je nevelká národopisně svébytná oblast a ze severu Oderskými vrchy. Rozprostírá se na pravém břehu řeky Bečvy mezi městy Přerovem a Hranicemi.
Neratovice (ja). Na dubnovém jednání se sešla rada Asociace turistických informačních center České republiky. V úvodu zhodnotila účast asociace na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Konstatovala, že naše účast byla úspěšná a měla dobrou odezvu mezi odbornými návštěvníky i občanskou...
Začátek letošního roku probíhal ve znamení dvou významných veletrhů cestovního ruchu - GO a Regiontouru v Brně a Holiday World v Praze.
Mezi vybrané požadavky navrženého minimálního standardu pro turistická informační centra patří i požadavek na vzdělání. Autorem navržených standardů v této podobě je Josef Zelenka, z FŘIT VŠP Hradec Králové.
Z řad čekatelů se stali novými členy asociace:
Dne 11. května 2000 se bude konat v okrese Česká Lípa regionální den. Jednoduše řečeno se jedná o autobus novinářů, kteří stráví v našem okrese jeden, plně nabitý, den. Jejich cesta začíná v okresním městě Česká Lípa v hotelu Kahan, odkud pokračují do Nového Boru, kde u příležitosti 130. výročí SPŠS...
KYNŠPERK NAD OHŘÍ (hb) - Městské kulturní středisko v současné době usiluje o vydání plánů města, které by měly být hotové počátkem června.
Před vánočními svátky minulého roku spatřil světlo světa zajímavý a v naší oblasti prozatím ne tak častý způsob propagace rekreačního střediska a zároveň i reklamy místních podnikatelských subjektů. Jedná se tzv. R-BONUS, který je představován novým nejenom zimním dvojjazyčným katalogem v podobě klasické...
Při svých letošních návštěvách veletrhů GO - Regiontour v Brně a Holiday World v Praze jsem se mimo jiné zaměřila na různé propagační materiály informačních center v podobě vizitek, plánků, nabídkových letáků či kulturních kalendářů. Není se co divit, vždyť jsme letos v lednu oslavili devět let existence...
Možná i vy si občas říkáte, jakou konkrétní, finančně vyčíslitelnou protihodnotu získáváte za 4000 Kč, které za rok zaplatíte asociaci. Pokud bych pominula již zmiňované uveřejňování adresáře "íček " v mapách a stránky na Internetu, prezentace na MADI či na Holiday Worldu, mohu posloužit konkrétním výsledkem,...
Spíše než s prezentací našeho informačního střediska, bych se chtěl s Vámi podělit o jeden roztomilý zážitek. Kdo u nás již byl a nebo využil našich služeb si jistě všimnul hned při vstupu umístěného turistického infoboxu. Pro dospělé a turisty je to vítaný nonstop zdroj informací (my musíme na rozdíl...
Inzertní služby cestovním kancelářím i dalším zájemcům o prezentaci na trhu cestovního ruchu, najdete na každém internetovém rohu. Jejich nabídka už je více než široká. O tom, jak vybrat pro svou reklamu ten nejvhodnější inzertní server, by se dalo sepsat rozsáhlé pojednání. Ve stručnosti lze doporučit...
V rámci výstavy Holiday World 2000 uspořádala Asociace turistických informačních center ve spolupráci s agenturou Triumf třetí ročník soutěží O nejhezčí turistickou pohlednici České republiky a O nejlepší autoatlas ČR.
Zeptali jsme se pracovníků v turistických informačních centrech naší asociace. Odpovědi přinášíme ve zkrácených verzích.
Zeptali jsme se vTIC na nejkurioznější dotazy v loňském roce
ÚSTÍ NAD LABEM. V pořadí již na jedenáctém jednání členského fóra se sešli členové Asociace turistických informačních center České republiky. Jednání se zúčastnil Petr Kratochvíl, zástupce České centrály cestovního ruchu a krátce přišel přítomné pozdravit dnes již bývalý primátor města ústí nad Labem...
Praha. Také v letošním roce se asociace zúčastní prestižního veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Svůj stánek máme v Křižíku B pod číslem 023. Asociace turistických informačních center České republiky si dovoluje pozvat do svého stánku všechny zájemce o informace o nás. V tomto stánku budou...
Na veletrhu MADI došlo k uzavření dohody na další roky mezi Asociací turistických informačních center ČR a kartografickou firmou SHOCart. Naši členové mají tímto jistotu prezentace svých adres v kvalitních turistických mapách, automapách a atlasech. Tato mapová díla patří mezi nejkvalitnější na evropském...
Vážení členové A. T. I. C. ČR
Když se podíváte do odborných časopisů píšících o cestovním ruchu, objevují se zde články a fotografie z valných hromad a setkání různých sdružení a asociací působících v České republice. Program jednání je vždy nabitý a na fotografiích je vidět obrovská účast členů těchto asociací. Zároveň většina těchto...
Dubnová Kroměříž odstartovala nový trend setkání členů Asociace turistických informačních center. Těšili jsme se, že se na dalším setkání sejdeme v hojném počtu a prodiskutujeme řadu problémů. K našemu velkému zklamání se sešlo slovy šestnáct členů asociace. Klademe si otázku, zda byl tento nezájem hlavně...
Turistická informační kancelář TOUR CLUB INFO je spolu s cestovní kanceláří TOUR CLUB Břeclav specialistou na jižní Moravu.
Vyhodnocení soutěže o nejhezčí turistickou pohlednici, kterou již po několikáté pořádádají společně Asociace turistických informačních center ČR a agentura Triumf, se uskuteční v průběhu mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Soutěž se uskuteční ve stánku naší asociace (KB 023) ve dnech...
Když chybělo jen několik málo dnů do zářijového jednání rady asociace v Pardubicích, ozval se telefon. Na druhém konci byl Emil Fedoš, člen rady, jinak manažer cestovního ruchu Správy Pražského hradu. Důvodem telefonátu byla omluva z jednání. Musela jsem uznat, že byla pádná. Emil se totiž zařadil k...
PARDUBICE - Před vlastním jednáním rada navštívila Internet - Informační centrum Pardubic,které je členem asociace. Luděk Šorm seznámil členy rady s novou prezentací asociace na Internetu. Rada s podobou prezentace vyslovila souhlas a zároveň souhlasila se začleněním databanky akcí jako informačního...
V letošním roce druhé, v tomto tisíciletí poslední, členské fórum Asociace turistických informačních center České republiky se bude konat ve dnech 25. - 26. listopadu od 13.00 hodin v Ústí nad Labem v hotelu Bohemia
Aniž si to mnozí z nás uvědomili, v říjnu letošního roku tomu je právě rok, kdy byla v Praze 4. října 1994 založena Asociace turistických informačních středisek.
Myšlenka na založení Asociace turistických informačních center ČR (tehdy ještě A. T. I. S.) vznikla na podzim roku 1993 v Hradci Králové, kde ministerstvo hospodářství pořádalo seminář o turistice. Zde bylo tehdy představeno i nové sdružení na podporu cestovního ruchu pro oblast Českého ráje s názvem...
PASOV - V závěrečných dnech září se konalo v Pasově "Neuburger Tourismusforum der Drei-Länder-Akademie" pořádané společností tří zemí: Dolní Bavorsko-Horní Rakousko-jižní Čechy. Ústředním tématem konference a workshopů bylo "High-tech im Tourismus".
Když jsme ve třetím čísle představovali všechny členy rady Asociace turistických informačních center České republiky, obdržela jsem dotaz, proč tam také něco nebylo o mne jako o pracovnici sekretariátu. Nebyla jsem tam ze zcela jednoduchého důvodu - nevešla jsem se. Musíte uznat, členové rady jsou přednější.
KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ - Podkrušnohorské informační centrum uspořádalo pátý ročník semináře Cestovní ruch pro města a obce. Akce se postupem doby stala důležitou součástí pracovního kalendáře subjektů působících v oblasti cestovního ruchu. Svědčí o tom zatím největší počet účastníků z řad posluchačů, ale...
KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ - Na třetím ročníku festivalu propagačních materiálů
PRAHA - Agentura MADI připravila v rámci doprovodného programu veletrhu MADI 99 druhý ročník Dne regionů, který se uskuteční 10. listopadu 1999 v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha.
Na členském fóru v Kroměříži a v posledním čísle Zpravodaje jsme informovalo o tom, že se připravuje uzavření dohody o spolupráci mezi naší asociací a Asociáciou informačných centier Slovenska. Dohoda již byla podepsána a my uveřejňujeme její text.
TOUR REGION FILM se v letošním roce opět tradičně konal v Písku. Pořadateli šestého ročníku filmového festivalu a spolu s ním třetího ročníku festivalu regionálních propagačních materiálů TOURPROPAG a v neposlední řadě novinky TOUR REGIONU FÓRUM (cyklus přednášek na téma rozvíjení cestovního ruchu byli...
Městské informační centrum ve Vrchlabí se představuje
LEDNICE - V závěru června byl slavnostně otevřen DAYS HOTEL LEDNICE (ex hotel Harlekin), jako první Days hotel v Evropě. Také naše asociace byla mezi pozvanými hosty.
Upozorňuji všechny členy, že údaje uvedené v kontaktních adresách jsou použity podle posledního nahlášeného stavu. Je v zájmu pracovníků každého turistického informačního centra, aby jakékoli změněné údaje týkající se kontaktů sdělili co možná nejdříve sekretariátu. Adresář používáme poměrně často a...
Na jednání rady Asociace turistických informačních center ČR byl zvolen prezidentem Miroslav Foltýn Podkrušnohorského informačního centra. Viceprezidentem byl zvolen Petr Vašků, zástupce regionální agentury cestovního ruchu Beskydy-Valašsko. Na jednání členského fóra byl zvolen čestným prezidentem Jiří...
PIEŠŤANY (ok). V posledních týdnech probíhaly intenzivní práce na podpisu vzájemné dohody mezi A. T. I. C. ČR a Slovenskou asociáciou turistických informačných centier Slovenska (AICES) o vzájemné spolupráci. Příležitostí k podepsání smlouvy bylo jednání a seminář slovenské asociace, který se konal v...
NERATOVICE (nj). Prakticky za tři týdny po členském fóru v Kroměříži se znovu sešla rada A. T. I. C. ČR. Z jejího jednání vzešlo mnoho úkolů, které bylo potřeba řešit.
V revizní zprávě na dubnovém členském fóru v Kroměříži jsme s radostí konstatovali, že asociace v průběhu roku 1998 výrazně změnila styl práce směrem k podstatně větší efektivnosti. Zatímco vroce 1997 činily její náklady více než jeden milion korun, v roce následujícím zredukovala své náklady na cca...
BLATNÁ. Od roku 1996 naše turistické informační centrum shromažďuje potřebné informace pro návštěvníky, kteří zavítají do města, aby se zde dobře vyznali a cítili jako doma.
Narodila jsem se v jihočeském Táboře, kde jsem prožila většinu života. Po maturitě na táborském gymnáziu jsem odešla studovat do Prahy na Vysokou školu zemědělskou. Studium jsem ukončila v roce 1984. Nastoupila jsem do Českého rozhlasu Praha jako redaktorka zpravodajství a publicistiky. Poté mi byl nabídnut...
PŘELOUČ. Od 1. dubna letošního roku zahájilo činnosti turistické a informační centrum firmy INFAK, společnosti s ručením omezeným, které bude sloužit celému regionu Přeloučsko.
Dalším novým členem asociace se stala cestovní kancelář ROKtour z Rokytnice nad Jizerou. Na trhu cestovního ruchu působí již šestým rokem. Po stejnou dobu "suplují” informační centrum v Rokytnici nad Jizerou. Majitelé kanceláře Dana Zemánková a Vlastislav Hlavsa již v loňském roce začali jednat...
Ač původně vystudoval stavební průmyslovku a poté pracoval ve stavebnictví, zájem o cestování a poznávání zajímavých míst ho přivedl až k tomu, že se cestovním ruchem začal zabývat profesionálně.
Morava jako celek se může na rozdíl od české oblasti pochlubit tím, že na jejím teritoriu se nachází poměrně velká část informačních center, která jsou členy asociace. Tak se stalo, že dva zástupci za Moravu měli na rozdíl od zbývajících členů rady na starosti značně velké území. Proto na členském fóru...
Říká PETR VAŠKŮ, který zastupuje v radě asociace severní Moravu.
Napsala MARIE TALAFANTOVÁ, majitelka a provozovatelka Informačního a cestovního centra v Náchodě. Vzápětí však doplňuje: "stalo se však i povoláním.”
Snad nikdo z členů rady asociace není tak "propadlý” internetu, informačním technologiím, analytice informačních zdrojů jako Tomáš Soukup, zastupující region středních Čech. Ve třiceti třech letech dokonale využívá všech možností pro získávání a využívání potřebných informací, které současná technika...
Když se měla v prosinci roku 1998 sejít rada asociace ke svému jednání na Pražském hradě, stalo se, co se stát nemělo - souhrou všech možných náhod, od nemoce počínaje, přes služební cestu až po přívaly sněhu, se na poslední chvíli rušilo jednání rady. To přineslo komplikace EMILU FEDOŠOVI, manažerovi...
OLDŘICH KUCHAŘ - nar. 25. 4. 1950, výška 191, oči modré, vlasů ubývá, váha 5. 5. 1999 po ránu 101 kg, právě jsem ztratil titul docent.
Jaká by to byla asociace, kdyby neměla svého revizora. Od jejího vzniku je již třetí v pořadí. Máme-li to přiznat, tento se nám zatím drží nejdéle. A také je skutečně důsledný.
PRAHA. Rada asociace se sešla v průběhu Holiday World.
V pořadí již desáté členské fórum se uskuteční ve dnech 29. - 30. dubna v Kroměříži.
Asociácia informačných centier Slovenska vznikla v červnu 1994 v v Liptovském Mikuláši, kde má také sídlo. Působí na území celé Slovenské republiky.
PRAHA. V únoru se setkali na společném jednání zástupci naší asociace a Asociácie informačných centier Slovenska, aby navázali na předcházející nabídku slovenské asociace na spolupráci obou asociací.
Letošní Holiday World jsme absolvovali v sestavě:Marcel Goetz (České Budějovice), Luděk Šorm (Pardubice), Naděžda Jahodová (sekretariát) a Oldřich Kuchař (Kroměříž).
Sehnat v průběhu konání veletrhu prezidenta naší asociace Jiřího Pavlíka byl vždy úkol nad lidské síly. Měl jedno obchodní jednání za druhým a sehnat ho přes mobil to byl také zázrak. Buď právě jeho prostřednictvím s někým hovořil, nebo tam byla schránka, nebo telefon prostě nebral.
MADI působí na trhu od roku 1991. Není to cestovní kancelář, nýbrž reklamní agentura a vydavatelství časopisů, která naprostou většinu svých služeb a produktů směruje do řad pracovníků v cestovním ruchu z podnikatelské, rozpočtové a příspěvkové sféry.
pro pracovníky krajských, oblastních a místních informačních center a obecních úřadů
OLOMOUC - Informační středisko ve městě se kromě běžných pracovních záležitostí podílelo na zajištění a organizaci Dne otevřených dveří organizovaného u příležitosti Dnů evropského kulturního dědictví, oslav 150. výročí nastoupení na trůn Františka Josefa I., které se uskutečnilo v Olomouci, dále Olomouckého...
PRAHA (nj) - V listopadu se na základě nabídky Agentury MADI zúčastnila naše asociace Dne regionů. Ten letos poprvé zorganizovala agentura MADI společně s Českou centrálou cestovního ruchu.
PRAHA(Ge) - Na středoevropském veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze, který pořádá AGENTURA TRIUMF ve dnech 11. - 14. února v Praze se dne 12. února od 17.30 hodin uskuteční vyhlášení výsledků společné soutěže A.T.I.C. ČR a Agentury Triumf o deset nejhezčích turistických pohlednic ČR za rok...
PRAHA (nj) - V prosinci se sešla na svém posledním zasedání v roce 1998 rada Asociace turistických informačních center ČR.
Hovoříme s Renátou Miškaříkovou, asistentkou generálního ředitele agentury REGION VALAŠSKO.
Kdo zavítá do Nového Jičína, může využít nabídky informačního centra a vydat se s průvodcem za zajímavostmi našeho historického města.
To, že agentura REGION VALAŠSKO se profesionálně a systematicky věnuje rozvoji cestovního ruchu v regionu Valašska, svědčí i druhý rozsáhlý projekt. O podrobnostech si povídáme s Ing. Petrem Vašků - generálním ředitelem této agentury.
Vážení přátelé, naše Asociace turistických informačních center České republiky existuje již od října roku 1994. V průběhu období jsme prošli složitým vývojem. Mnoho věcí se podařilo, některé jsme, i přes veškerou snahu, nezvládli podle našich představ. Hodnotit, proč tomu tak je, není smyslem tohoto...
Je jestě dnes po několika letech snažení vůbec reálné, že vznikne celostátní informační systém za podpory státu? Mnozí, kteří znají celou anabázi, řeknou, že nikoliv. Odpověď je jednoduchá, ale nevystihuje současný stav.
O turistických informačních střediscích a jejich poslání hovoříme s Petrem Vašků, ředitelem agentury cestovního ruchu v Rožnově pod Radhoštěm a členem rady Asociace turistických informačních center České republiky.
Praha (nj) - Na základě nabídky agentury MADI se mohla naše asociace bezplatně prezentovat na Dni regionů konaného při příležitosti 5. mezinárodního kontraktačního veletrhu cestovního ruchu a hotelnictví, který se konal v Praze na Výstavišti.
Vážení členové asociace, dnes jste dostali do rukou naše první číslo, které, jak je uvedeno v úvodním příspěvku výkonného prezidenta Jiřího Pavlíka, se nerodilo lehce.

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA